Блог

Категорија на вашиот блог

Конференција во Серес

Општина Серес ве поканува на својата конференција проект прекугранични велосипедски градови Општина Серес ве поканува на својата конференција проект прекугранични велосипедски градови чија цел е развој на велосипедскиот туризам со учество на претставници научни, спортски и стручни тела, среда, 25 октомври 2023 година во 11:00 часот во Хотел Филипос Ксенија Хотел (Агиа Софија 1,…

Конференција во Серес Прочитај повеќе "

UCI настан во Серес

9-9-23 и 10-9-23 Меѓународен настан за велосипеди Во Сере на 9-9-23 и 10-9-23 се одржа многу важен настан за моторџиите. Настан на велосипедска трка под UCI уредно до градот во долината Свети Анаргирои. Многу велосипедски тимови дојдоа на трка и многу посетители уживаа во гостопримството на Сере.   

Откријте ги најдобрите патеки за велосипеди во Серес: Водич за туристи и локални жители

Совршена дестинација за љубителите на велосипеди Ако барате уникатна дестинација за истражување на две тркала, не гледајте подалеку од Серес! Нашата општина е сместена во срцето на Грција и нуди некои од најживописните велосипедски патеки што некогаш ќе ги искусите. Без разлика дали сте искусен моторџија или почетник,…

Откријте ги најдобрите патеки за велосипеди во Серес: Водич за туристи и локални жители Прочитај повеќе "

Откријте ја најдобрата патека за велосипеди во Серес и истражете ги скриените скапоцени камења на Грција

Вовед Планирате патување во Грција? Погрижете се да го додадете Серес во вашата маршрута! Оваа мала општина е скриен скапоцен камен во срцето на Грција кој само чека да биде откриен. Сер е познат по своите прекрасни пејзажи, пријателските локални жители и богатата историја. Но, она што го прави Серес уште попосебен е…

Откријте ја најдобрата патека за велосипеди во Серес и истражете ги скриените скапоцени камења на Грција Прочитај повеќе "

Откријте го Серес: Врвен водич за истражување на најдоброто од нашата општина на две тркала

Вовед Дали сте подготвени да го видите Серес од поинаква перспектива? Потоа, качете се на вашиот велосипед и подгответе се да истражите сè што нуди нашата прекрасна општина. Со различни патеки за возење велосипед од кои можете да изберете, Серес е совршена дестинација за ентузијасти на отворено и за оние кои бараат авантура. Во овој блог пост, ќе…

Откријте го Серес: Врвен водич за истражување на најдоброто од нашата општина на две тркала Прочитај повеќе "

mk_MK
Прескокнете до содржината