serresbikeroutes.eu

Конференција во Серес

Општина Серес ве поканува на својата конференција проект прекугранични велосипедски градови Општина Серес ве поканува на својата конференција проект прекугранични велосипедски градови чија цел е развој на велосипедскиот туризам со учество на претставници научни, спортски и стручни тела, среда, 25 октомври 2023 година во 11:00 часот во Хотел Филипос Ксенија Хотел (Агиа Софија 1,…

Конференција во Серес Прочитај повеќе "

UCI настан во Серес

9-9-23 и 10-9-23 Меѓународен настан за велосипеди Во Сере на 9-9-23 и 10-9-23 се одржа многу важен настан за моторџиите. Настан на велосипедска трка под UCI уредно до градот во долината Свети Анаргирои. Многу велосипедски тимови дојдоа на трка и многу посетители уживаа во гостопримството на Сере.   

Откријте ги најдобрите патеки за велосипеди во Серес: Водич за туристи и локални жители

Совршена дестинација за љубителите на велосипеди Ако барате уникатна дестинација за истражување на две тркала, не гледајте подалеку од Серес! Нашата општина е сместена во срцето на Грција и нуди некои од најживописните велосипедски патеки што некогаш ќе ги искусите. Без разлика дали сте искусен моторџија или почетник,…

Откријте ги најдобрите патеки за велосипеди во Серес: Водич за туристи и локални жители Прочитај повеќе "

Откријте ја најдобрата патека за велосипеди во Серес и истражете ги скриените скапоцени камења на Грција

Вовед Планирате патување во Грција? Погрижете се да го додадете Серес во вашата маршрута! Оваа мала општина е скриен скапоцен камен во срцето на Грција кој само чека да биде откриен. Сер е познат по своите прекрасни пејзажи, пријателските локални жители и богатата историја. Но, она што го прави Серес уште попосебен е…

Откријте ја најдобрата патека за велосипеди во Серес и истражете ги скриените скапоцени камења на Грција Прочитај повеќе "

Откријте го Серес: Врвен водич за истражување на најдоброто од нашата општина на две тркала

Вовед Дали сте подготвени да го видите Серес од поинаква перспектива? Потоа, качете се на вашиот велосипед и подгответе се да истражите сè што нуди нашата прекрасна општина. Со различни патеки за возење велосипед од кои можете да изберете, Серес е совршена дестинација за ентузијасти на отворено и за оние кои бараат авантура. Во овој блог пост, ќе…

Откријте го Серес: Врвен водич за истражување на најдоброто од нашата општина на две тркала Прочитај повеќе "

mk_MK
Прескокнете до содржината